Успешния рейд на малките "моряци" в Швеция продължава

07:58 / 16.07.2015
2265
Децата на Черно море, набор 2001 година, се класираха за 1/32 финалите на мини-световното първенство по футбол "Готия къп 2015" в Гьотеборг (Швеция), след като потопиха шведския Йоскерьо с 6:0 в среща от първия кръг на елиминациите.

Тон на головата фиеста даде капитана на варненци Мартин Минчев още в началото на срещата. Останалите попадения бяха на сметката на Ангел Игнатов, Велислав Василев, Християн Фоти, които се разписаха преди почивката, както и на Балев и отново Минчев през втората част.

Възпитаниците на Тодор Каменов и Мартин Христов буквално скриха топката на своя съперник и заслужено се поздравиха с успеха, който ги изпрати сред 64-те най-добри в света в тази възраст.

Следващият съперник на "моряците" ще бъде бразилския Пекениньос де Жокей, който оглави група "Б" с три успеха от три мача и все още не познава вкуса на загубата.