Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Браво! Черно море стана шампион по баскетбол
Автор: Екип Varna24.bg 10:57 / 28.06.2016Коментари (1)1468
©
Черно море Порт (Варна) стана шампион по баскетбол при момчетата до 14-годишна възраст. Домакинът на финалите победи Рилски спортист във финала с 68:60.

Носител на бронзовите медали стана ЦСКА след 75:68 над Дунав (Русе). "Червените" поведоха след първата част с 6 точки, но на почивката изостанаха с 1 т.

След 30 минути игра ЦСКА водеше на свой ред само с точка, но в последните десет минути момчетата на Христо Ценов се откъснаха с малко и стигнаха до медалите.

За най-полезен играч на турнира бе избран Мартин Йорданов от Черно море. Топреализатор пък стана Константин Костадинов от Делфин със 189 точки, а приз за Най-етичен треньор получи наставникът на бургазлии Петко Янков.

Наградите бяха връчени от Борис Стоянов - син на Христо Борисов, чието име носи залата, в която се играха финалните двубои.