Спартак губи 0:1 от Левски, четвърти мач е без гол
Автор: Екип Varna24.bg 17:18 / 09.11.2008Коментари (0)1347
© Михаил Дечев
Спартак (Варна) загуби с 0:1 домакинския си мач срещу Левски от 12-ия кръг на "А" група. Единственото попадение вкара резервата Жоазиньо, който наказа грешка на варненци в 67-ата минута. "Соколите" пък продължават да имат проблеми с вкарването на голове, след като вече четвърти мач поред нямат реализирано попадение в противниковите врати.

Първото полувреме бе равностойно, като домакините спокойно можеха да поведат в резултата. В 16-ата минута след грешка на Юсеф Рабех топката попадна във Велимир Иванович, който излезе сам срещу вратаря, но тръгна да го лъже, подхлъзна се и Димитров заступури топката. Сърбинът отново я открадна, подаде към Моралес, той му върна топката, но ударът бе спасен от младия вратар на "сините". Малко по-късно гостите замалко да накажат грешка на вратаря Илия Николов, който изтърва топката и тя попадна в Георги Иванов-Гонзо, но в крайна сметка нещата завършиха с корнер в полза на "сините". В 26-ата минута Стойко Сакалиев стреля с глава на сантиметри от вратата, след хубав пас на Иванович. В 40-ата минута Виктор Генев след центриране от корнер стреля с глава и топката кацна на горната греда.

След почивката варненци се дръпнаха отзад и в 67-ата минута бяха наказани. Венци Маринов сгреши при едно центриране и топката попадна в резервата Жоазиньо, след което бразилецът не сгреши - 0:1. До края варненци не направиха нищо, за да върнат попадението и останаха с актив от едва 10 точки на 13-о място в класирането. Левски пък се доближи на три точки от ЦСКА, който в събота сгреши при домакинския си мач с Черно море, завършвайки 1:1.

Спартак (Вн) - Левски    0:1
Спартак: Николов, Ст. Петров, Д. Дончев, В. Маринов, М. Димов, Моралес, Ст. Георгиев, Иванович, Ст. Дончев (70 Малинди), Юри Иванов, Сакалиев (81 Аврионов)
Левски: Цв. Димитров, Вагнер, Бистрон (26 Генев), Миланов, Рабех, Сърмов, Балтанов (46 М. Иванов), Тасевски, Зе Соарес, Н. Димитров (61 Жоазиньо), Г. Иванов
Голмайстор: Жоазиньо (67)
Жълти картони: В. Маринов, Моралес, Ст. Георгиев, Иванович, М. Димов; Сърмов, Зе Соарес, Тасевски, М. Иванов
Съдия: Георги Йорданов