Черно море отново лидер след втора поредна победа
Автор: Екип Varna24.bg 21:52 / 08.08.2016Коментари (0)1114
© ПФК Черно море
Черно море победи Монтана с 1:0 в мач от втория кръг на Първа професионална лига. Двубоят се игра на стадион "Калиакра" в Каварна. Точен за домакините бе защитникът Пламен Николов в 10-ата минута.

По този начин възпитаниците на треньора Георги Иванов продължават с пълен актив от 6 точки да бъдат лидери в първенството.

Черно море откри резултата още в 10-ата минута, а гостите дълго време оспорваха редовността на попадението. Георги Илиев центрира от фаул в наказателното поле на Монтана, където последваха четири последователни удара. Първите два бяха спасени от вратаря Христо Иванов, третият рикошира в гредата, а при четвъртия след шут на Пламен Николов топката премина голлинията, след което бе изчистена от защитник на Монтана.

Реферът посочи към центъра, а от повторенията се видя, че наистина голът е редовен.

В края на полувремето Георги Илиев центрира от корнер, бранител на Монтана изчисти, но топката попадна в Цветков, който шутира силно, но покрай вратата в аут.

В 63-ата минута "моряците" останаха с човек по-малко, след като Тодор Паланков получи втори жълт картон и бе изгонен.

Малко след това влезлият на смяна Бакари получи контузия и бе принуден да напусне терена, оставайки в игра само 15-ина минути.