Комисията за защита на потребителите (КЗП) завежда колективни искове срещу трите мобилни оператора M-tel. Globul и Vivacom за агресивна практика - изпращане на настойчиви и непоискани търговски съобщения при провеждането на играта "Стани милионер".
Проверката на КЗП констатира, че нарушенията се повтарят. В началото на годината при провеждане на аналогична хазартна игра "СМС за милиони" - "Пари на мига", трите мобилни оператора са прилагали същата агресивна търговска практика, забранена със заповеди на председателя на КЗП.
Организаторът на играта - "Ню геймс" ООД, с действията си заблуждава потребителите, като премълчава съществена информация, отнасяща се до начините за участие и отказ от играта. За него това също е повторно нарушение и за преустановяването му ще бъде заведен колективен иск.
Проверката на КЗП на хазартната игра "Стани милионер" установи, че обажданията към потребителите внушават, че участието им е безплатно, а в същото време техните отговори се таксуват.
Заблуда се съдържа и в текстовете на подканващите sms-и. Те създават впечатление у потребителите, че вече са избрани за участие в разпределянето на наградите и единствено е необходимо да се обадят или изпратят sms.
До момента в Комисията са постъпили над 260 жалби на потребители във връзка с играта "Стани милионер". Най-често те се оплакват от постоянни sms атаки и заблудата, че играта е безплатна.
Анонимен
на 29.11.2011 г.
На мен ми се обади Васил Найденов и ми изпя песен за да съм ДОБРЕ и да участвам в играта
Анонимен
на 29.11.2011 г.
БРАВО на КОМИСИЯТА-скоро разбрах за нийното съществуване
Анонимен
на 29.11.2011 г.
Писна ми с техния терор! Постоянно получавам такива смс-и. Понякога се е случвало м..л да ми пратят смс през нощта, за да участвам във фалшивите им игри.
Анонимен
на 29.11.2011 г.
Че са нагли мобилните оператори - нагли са. Ама на мен не са ми пращали освен първият път да ме поканят - вие като се ловите на въдиците им след това продължават с атаките - игнорирай ги от първият път и спират.
Анонимен
на 29.11.2011 г.
Отвратителни наглеци!!! дано да им смъкнат някой лев глоба!!! Къде да дойда и аз да се подпиша?
Анонимен
на 29.11.2011 г.
Отвратително нагли са с тези смс-и, даже и звънят, писнаха ми. Има ли начин да ги спра?
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.