Проф. Рачев: Не виждам какво страшно става с времето, на учениците въобще не им пука - ходят си по тениски

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
10:04 / 03.10.2023
3048
Времето днес и през останалите дни от седмицата ще е слънчево, но в края на седмицата се очаква понижение на градусите. Това каза пред bTV климатологът проф. Георги Рачев. 

Топло, хубаво и слънчево ще е времето, каза той, застанал пред картата с градусите за Бургас през тази седмица.

"Спокойно може да се правят не само слънчеви бани, тъй като температурата на водата е 22-23 градуса. Може да отидеш в 11:00 часа и да се прибереш в 14:00 часа. Децата поне могат да потичат на воля“, заяви професорът. 

"Сутрешните температури ще са около 10-13 градуса (б.а. за Пловдив, а в София – до 7), но като гледам учениците и моите студенти въобще не им пука за това. Ходят си по тениски още“, добави той.

"Не виждам какво става страшно. От четвъртък, та дори от неделя, когато се очаква пак захлаждане с 1-2 градуса. Ще го понесем, но през втората половина на октомври се очакват първите слани“, каза още климатологът. 


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Владимир Иванов: Пазарът на храни на едро е стабилен, няма сериоз...
Радев наложи вето върху промените в Закона за държавната собствен...
Има пострадал при катастрофата на АМ "Тракия"
Радев наложи вето за продажбата на 4400 държавни имота
Голяма наша банка удължава безтаксовия период за вноски в брой ле...
Българи купуват имоти в престижни райони на Северна Гърция - по н...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).