Безплатни прегледи за рак на гърдата в УМБАЛ "Св. Марина“

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
12:57 / 02.10.2018
2276
За поредна година УМБАЛ "Св. Марина“ – Варна се присъединява към инициативата за профилактична и информационна кампания, свързана със Световния месец за борба с рака на гърдата. Кампанията е с цел профилактика и ранно диагностициране на рака на гърдата. Специалистите във варненската университетска болница напомнят, че заболяването е напълно лечимо, ако бъде открито в първите стадии на развитието си.

Безплатните профилактични прегледи за рак на гърдата в Клиника по гръдна хирургия в УМБАЛ "Св. Марина"-Варна ще се провеждат в периода от 8 до 26 октовмри в дните вторник, сряда, четвъртък и петък в часовете от 13.30 до 14.30 часа, с предварително записване на тел: 052/ 978 660.

Ракът на гърдата е най-честото онкологично заболяване сред жените по целия свят. Открит навреме, ракът на млечната жлеза е лечим в над 97% от случаите. Тъй като първите симптоми остават незабелязани - не може да се опипа и не предизвиква болка, се налага провеждане на скрининг.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Командирът на Военноморските сили: Войната е вече съвсем близо до...
"На Гергьовден всяка капка дъжд е жълтица": Обилни валежи ни очак...
Брокер отговори: Инвестиционни ли са жилищата, закупени във Варна...
"Възраждане" възстанови паметника, заради който Русия започна нак...
14-годишно момче е опасност за живота след падане от тротинетка в...
Варна участва в най-големия благотворителен маратон в света


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).