Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Бизнес
Криминални
Институции
Други
Читателски
Цените на морето: 100 грама цаца- 5 лв., кебапчето - 2,5 лв., а най-евтината наливна бира е 3,50 лв.
Автор: Екип Varna24.bg 10:13 / 20.05.2025Коментари (0)1329
©
От месец юни Бургаският плаж ще е охраняем. “Започваме с четири поста, с осем спасители. Откриваме повече постове от началото на сезона по две причини. Очаква се силно лято и туристите ще дойдат много рано. Между другото, чужденци има още от 15 май. И втората причина е мъртвото вълнение. Заради климатичните промени, то се появява непрекъснато и внезапно. Не е като преди години, когато връхлиташе само през август." Това обясни пред “Труд news", старши спасителят Петър Русев.

Миналата година, още през месец юни, на два пъти е имало мъртво вълнение и доста инциденти. Затова сега, през първия месец на лятото, ще дежурят повече морски стражи по вишките. Работното им време също е променено. То ще е от 9 до 18,30 ч, а не както досега - от 8 до 18 ч.

Туристите идват по - късно на плаж и остават по дълго време до късния следобед. Бургазлии пък, които не са в отпуск, идват след работа. Такъв е мотивът на концесионерите за промяната на работното време на морските стражи.

Спасителите от своя страна, призовават “моржовете", които плуват рано сутрин и възрастните хора, които предпочитат първите лъчи на слънцето и влизат в морето, да бъдат внимателни, защото плажът ще е охраняем от 9 часа.

От 1 юли морските стражи ще са в пълен състав, а сезонът ще е удължен. Те ще останат на постовете си до 15 септември, а не както досега до 31 август.

Цените в крайморските заведения са вдигнати. Вълшебната за плажуващите комбинация “цаца с бира" е хвръкнала нагоре като цена. 100 грама са 5 лева, а най-евтината наливна бира е 3, 50 лв. Цената на едно кебапче или кюфте 2,50 лева, а пържени картофи - 150 грама, се харчат за 4 лева. Рибената чорба е 5,50 лв., вдигната е с близо левче, така че който плажува цял ден и смята да се изхранва в ресторантчетата, трябва да знае промяната на цените на любимите храни и питиета. В менютата са включени основно морски дарове, приготвени по традиционни и типично бургаски рецепти.



Още по темата: общо новини по темата: 104
20.05.2025 »
20.05.2025 »
19.05.2025 »
19.05.2025 »
18.05.2025 »
17.05.2025 »
предишна страница [ 1/18 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Хороскоп за деня
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
България в еврозоната
Войната в Украйна
Избори в Румъния
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: