Илин Димитров: Държавата отпуска на хотелиерите по 40 лева на ден за настанен бежанец от Украйна

Автор: Пламена Николова
Коментари (1)
17:29 / 04.03.2022
4413
Държавна помощ по 40 лева на ден за настанен бежанец ще получават хотелиерите, научи Varna24.bg от коментар на Илин Димитров, председател на парламентарната комисия по туризъм.

"Възможностите са помощта да бъде в рамките на три месеца.

Предприетата мярка е реална помощ, насочена към бизнеса в този безпрецедентен момент на криза, породена от войната в Украйна и пандемията от COVID-19.

Субсидията ще подпомогне туристическия сектор при плащането на заплати, осигуровки и високите сметки за ток, за функционирането на обекти и задържане на работните места.

Едновременно с това България показва пред света своята солидарност и готовност да помогне в този тежък момент на гражданите от Украйна, които търсят убежище у нас, прогонени от родната си държава заради военния конфликт.

До понеделник ще се събират оферти от хотелиери, които искат да настанят в базите си бежанци от Украйна.

Ще се помисли за помощ, насочена и към онези хотелиери, които вече са предоставили подслон на украински семейства, преди държавата да регламентира своите действия.

Украинските граждани, които желаят да работят у нас, ще получават работна виза по облекчени процедури.

За бежанец ще се счита всеки украински гражданин, който е пристигнал в страната ни след 24 февруари - началото на военните действия, които доведоха до хуманитарната криза.

Тази мярка ще помогне на сектора, ще задържи работещите, ще компенсира по-късия сезон и ще покаже хуманното лице на България!

Преди да настанявате мигранти се запознайте с правилата на мярката. Те ще бъдат публикувани възможно най-скоро на страницата на Министрество на туризма", написа Илин Димитров.

Виж коментарите (1)

Още по темата (4650):
04.05.2025 Вучич и Фицо "внезапно се разболяха" точно преди парада за 9 май в Москва
01.05.2025 Зорница Илиева за сделката между САЩ и Украйна: Вече няма безплатен обяд
01.05.2025 Анализатори: Войната ще спре, когато Путин каже "победихме", Русия веднага може да спре огъня
26.04.2025 Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблуждава
25.04.2025 Зеленски отговори на Тръмп: Крим принадлежи на Украйна
24.04.2025 Александър Димитров: Европа в момента е между две войни 
Още новини от Новини от Варна:
Командирът на Военноморските сили: Войната е вече съвсем близо до...
"На Гергьовден всяка капка дъжд е жълтица": Обилни валежи ни очак...
Брокер отговори: Инвестиционни ли са жилищата, закупени във Варна...
"Възраждане" възстанови паметника, заради който Русия започна нак...
14-годишно момче е опасност за живота след падане от тротинетка в...
Варна участва в най-големия благотворителен маратон в света


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).