Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Геройство! Спартак удари Локо (Сф) за Купата, следващият съперник е Арда
Автор: Стойчо Генов 00:01 / 30.09.2020Коментари (0)1366
© ФК Спартак
Спартак (Варна) хвърли голямата бомба в първия кръг от турнира за Купата на България. "Соколите" победиха борещия се за промоция в елита отбор на Локомотив (София) с 2:1 в зрелищен двубой пред своя публика.

Така варненци продължават на 1/16-финалите, където ще приемат елитния Арда (Кърджали). Изходът отново се решава в една среща, като двубоят по програма трябва да се играе в един от трите дни - 20, 21 или 22 октомври.

Срещу Локо (Сф) варненци откриха резултата чрез Мартин Паскалев в 32-ата минута. Три минути по-късно "железничарите" се върнаха в двубоя след дузпа, която бе реализирана от Павел Петков за 1:1.

В 61-ата минута Мартин Паскалев се превърна в герой за Спартак, реализирайки победното попадение за 2:1.

Спартак: Християн Славов, Мартин Минчев, Мартин Паскалев, Ибрям Ибрям, Велислав Боев, Кристиян Георгиев /90 – Михаил Михайлов, Георги Георгиев, Янаки Смирнов, Венцислав Гурков, Юнуз Юнуз / 72 – Симеон Симеонов, Анте Бачков / 87 – Мирослав Георгиев.

Локомотив: Цветомир Витков, Педро Да Силва, Мартин Василев, Матеус Роча, Красимир Милошев, Тодор Траянов /80 – Наско Милев, Илиян Стефанов / 46 – Владимир Семерджиев, Валентин Николов / 60 Александър Александров , Павел Петков, Светослав Диков, Денислав Станчев / 68 – Мики Орачев.