Черно море стартира с реми новия сезон
Автор: Стойчо Генов 22:19 / 23.07.2021Коментари (0)1074
Черно море завърши 0:0 при гостуването си на Царско село в мач от първия кръг на efbet Лига за сезон 2021/2022 г.. Варненци имаха своите ситуации в срещата, но не успяха да ги реализират. Официален дебют с фланелката на “моряците" направи Фоде Гираси. В София “зелено-белите" бяха подкрепени от около 30 привърженици, които през целия двубой не спряха да подкрепят своите любимци.

Черно море започна добре срещата, като се опитваше да държи топката, но първата опасност в срещата бе пред вратата на “моряците". В 9-ата минута след центриране от фаул, Веци Василев с пета отклони опасно топката, но Георги Георгиев се разпъна и успя да избие.

В 19-ата минута варненци създадоха най-чистата си ситуация през първата част. Виктор Попов получи топката в наказателното поле, подаде към Родриго Вилела, който се обърна и стреля с левия крак, но за изненада на всички топката премина встрани от вратата.

В 38-ата минута Пабло Гарсия опита да изненада вратаря на домакините с удар от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на стража на Царско село. До края на първото полувреме двата тима не успяха да създадат други опасности и се разделиха на почивката при резултат 0:0.

В 54-ата минута след добра контраатака Милчо Ангелов получи топката сам срещу стража на варненци на метри от голлинията и стреля, но Георги Георгиев показа блестящ рефлекс и спаси. В 63-ата минута Пабло Гарсия опита прецизен удар от дистанция с левия крак, топката отиваше в далечния ъгъл на вратата, но стражът на Царско село внимаваше и успя да спаси.

В 86-ата минута Петър Атанасов опита далечен изстрел, но над вратата.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов (68-Велислав Василев), Мартин Дичев, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Файсел Касми (77-Фоде Гираси), Родриго Енрике, Стефан Велев, Родриго Вилела (56-Леандро Андраде).