Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Страхотни "моряци" удариха Ботев (Пд), вече са четвърти в класирането
Автор: Стойчо Генов 17:11 / 20.11.2021Коментари (9)1068
Черно море изигра много силен мач и победи Ботев (Пд) с 2:0 като гост в двубой от 15-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата на "канарчетата" в Коматево.

Евгений Сердюк (35) и Пабло Гарсия (88) бяха точни за варненци.

По този начин "моряците" вече са на 4-о място във временното класиране с актив от 25 точки.

Ботевистите стигнаха до по-сериозно положение в 25-ата минута, когато Бароан изведе Реда Рабей, а изстрелът на французина бе отразен от вратаря Дюлгеров.

Десет минути по-късно Черно море откри резултата. Евгений Сердюк подхвана контраатака, пробяга повече от 30 метра покрай двама бранители на Ботев и с диагонален шут в далечния ъгъл прониза Георги Аргилашки за 0:1.

Малко преди почивката Виктор Генев спря опасна атака на Черно море с ръка и реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа. След преразглеждане на ситуацията с ВАР се видя, че нарушението е извън наказателното поле и бе коригирано на пряк свободен удар, придружен с жълт картон за бранителя на "канарите".

В началото на втората част Даниел Димов засече с глава центриране от корнер, но Георги Аргилашки реагира блестящо и спаси.

В 85-ата минута вратарят на Ботев се отчете с поредна решителна намеса, след като отрази силен удар на Васил Панайотов от 10-ина метра.

Три минути по-късно Черно море окончателно уби интригата в мача с втори гол. Пабло Гарсия получи топката в половината на жълто-черните. След това напредна няколко метра без никой да го притеснява и с далечен шут с левия крак от около 25 метра опъна мрежата за 0:2.

Ботев (Пд): Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Самюел Супрайен, Дилан Мартенс, Николай Минков (46- Джеймс Етоо), Кевин Янсон (46- Маркиньос), Реда Рабей, Тодор Неделев, Емануел Току, Антоан Бароан (65- Димитър Тонев).

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Леандро Андраде, Евгений Сердюк, Велислав Василев (75- Мартин Дичев).