Семейство от Варна на върха за Купа "8-ми декември"
Автор: Пламена Николова 11:45 / 29.11.2021Коментари (0)716
Почти 200 състезатели уважиха 50-ото юбилейно издание на състезанието по ориентиране за Купа "8-ми декември“. Надпреварата, организирана от СКО "Академик“, с подкрепата на Община Варна, се проведе в КК Златни пясъци и предложи на участниците, разделени в 22 възрастови групи, предизвикателни маршрути.

В елитната група при дамите, най-бързо маршрута от 4 км. премина Наталия Атанасова от варненския СКО "Бегун“, следвана от Лидия Иванова "Компас крос“ /Русе/ и Виктория Генева СКО "Бегун“. При мъжете на най-високото стъпало се качи съпругът на победителката Владимир Атанасов. Предизвикателството в силния пол бе 4.5 км., а в тройката влязоха още Стефан Димитров от "Компас крос“  и Милен Русев, също от "Бегун“.

Във възрастова група М45, на победителя Даниел Николов, бе връчен специален Приз "Краси Митев“, С наградата домакините почитат паметта на един от своите състезатели, който завинаги остана в тази група и в спомените на съотборниците си.

В отборната надпревара домакините не участваха в класирането, по традиция в състезанията по ориентиране. С най-много точки след тях и носител на 50-ата Купа "Академик“, стана СКО "Бегун“ с 200т. пред "Мадарски конник“ /Шумен/ със 191т. и "Абритус“ /Разград/ със 159т. Извън стълбичката са тимовете на "Компас крос“, "Вариант 5“ /Търговище/, "Добротица“ /Добрич/ и "Истрос“ /Русе/.

Състезанието е едно от последните в календара по лятно ориентиране на БФО. След него майсторите на картата и компаса си дават кратка почивка и започват подготовка за новия сезон и за надпреварите по ски ориентиране.

Всички резултати можете да намерите ТУК.