Спортните новини: Днес (2) | Вчера (7)
Стивън Петков видя фамозен гол от 65 метра, а след това се разписа и той
Автор: Стойчо Генов 15:12 / 11.01.2022Коментари (0)6094
©
Бившият нападател на Ботев (Пд) и Левски Стивън Петков отново се разписа за настоящия си отбор Фейрензе, видя Plovdiv24.bg. Голът обаче не бе достатъчен и тимът му загуби с 1:2 гостуването на Насионал Мадейра в дербито от 17-ия кръг на португалската втора дивизия.

Стивън Петков влезе като резерва в началото на второто полувреме на мястото на защитника Ману.

Домакините откриха резултата още в 4-ата минута с попадение на Виктор Гонсалвеш. В 73-ата Руи Корея удвои след изключително атрактивно попадение от фаул от близо 65 метра разстояние. В 83-ата минута Стивън Петков се пласира д
обре и почти на празна врата от 3-4 метра засече с глава центриране от левия фланг за крайното 2:1.

От началото на сезона нападателят има 13 официални мача за Фейрензе, в които е отбелязал 9 гола (7 за първенство и 2 за Купата на Португалия), показа справка на Plovdiv24.bg.

Фейрензе остана на трето място във временното класиране с актив от 32 точки. С една повече са Каза Пия и вторият отбор на Бенфика, а Насионал Мадейра е четвърти с 29 точки.

Гледайте в прикаченото видео гола на Петков, както и фамозното попадение на домакините от 65 метра разстояние!