Страхотен Александър Везенков при загуба на Сакраменто в NBA

Автор: Георги Куситасев
08:49 / 05.04.2024
1089
Александър Везенков изигра страхотен двубой при поражението на неговия Сакраменто Кингс от Ню Йорк Никс със 109:120 точки като гост в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (NBA).

Българският национал се включи като резерва и за около 14 минути на паркета в най-известната зала в света "Медисън Скуеър Гардън" отбеляза 11 точки, добавяйки и 2 борби и 2 асистенции към статистиката си. Той завърши четвърти по резултатност от своя тим.

Най-резултатен от "Кралете" беше звездата Де'арън Фокс с 29 точки. Литовският център Домантас Сабонис регистрира своя пореден "дабъл-дабъл" от 17 точки и 11 борби, а Кийгън Мъри вкара 18 точки, но и те не бяха достатъчни за успех.

За победителите Джейлън Брънсън вкара 35, а Джош Харт - 31 точки.

С поражението Сакраменто се отдалечиха от директна квота за плейофите. Тимът, воден от Майк Браун, е 8-и на Запад с актив от 44 победи и 32 загуби. Ню Йорк Никс са 4-и на Изток с 45 успеха и 31 поражения.