"Моряците" подчиниха норвежкия Стабек
Автор: Екип Varna24.bg 10:01 / 03.05.2014Коментари (0)1000
© chernomorepfc.bg
Черно море постигна първа победа на турнира Бултекс Къп след като се наложи с 3-1 над норвежкия Стабек във втория си мач в група А.

Микалсен откри за норвежкия тим след като бе оставен непокрит одясно в 7-ата минута. Възпитаниците на Калоян Георгиев бързо наложиха своето темпо на игра и отвърнаха с 3-4 положения на Йосков, Юнуз и Валери Христов, които обаче те не успяха да материализират. В 30-ата минута логичното се случи, след като Валентин Йосков излезе зад защитата на норвежците и елегантно пусна топката край Дале за 1-1. В 39-ата Юнуз Юнуз покачи на 2-1 след асистенция на Валери Христов.

Последният, който бе преквалифициран от десен бек на десен външен полузащитник сам реализира 3-ото попадение след премерен удар, при който топката първо се удари в десния стълб, а след това се оплете в мрежата на противниковата врата. В 63-ата бе отсъдена дузпа за Черно море за нарушение срещу Събев, но вратарят Дале я спаси след изпълнението на Валери Христов. До края на срещата стражът на "моряците" показа добър рефлекс при два-три опасни удара на Стабек.

Черно море: Кръстев, Сираков (Петров) Христов, Богданов, Събев, Йосков (Славов), Иванов, Юнуз, Павлов, Янчев, Атанасов (Алекс Петков)

Стабек: Дале, Еспунг, Олсен, Йоргенсен, Берг (Матре), Аанесланд, Стенсби, Ленандер, Дал, Микалсен (Филберг), Тригвисон