Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Варненски боксьор е на олимпийски финал
Автор: Екип Varna24.bg 11:10 / 25.08.2014Коментари (0)339
Варненският боксьор Душко Благовестов и още един българин - Благой Найденов, се класираха за финалите в своите категории в турнира по бокс на вторите младежки олимпийски игри в китайския град Нанцзин. Така България има гарантирани още две отличия от олимпиадата, в която до момента има два златни и един сребърен медал.
В кат. до 56 кг Душко Благовестов се наложи над Салем Тама (Алжир) по точки с 2:0 съдийски гласа.

Световният шампион за младежи от тази година в София и европейски шампион за юноши от София 2012 Благой Найденов ще спори за титлата в кат. до 81 кг. Българинът спечели по точки с 3:0 на полуфиналите срещу Видал Райли от Великобритания. На финала на 27 август Найденов ще се боксира с Вадим Казаков от Казахстан, който в другия полуфинал победи с 2:1 Нарек Манасян от Армения.

Равносметката на младите български боксьори в Нанцзин, под ръководството на главния треньор Михаил Таков, е двама финалисти и един отпаднал на четвъртфиналите - Даниел Асенов, който ще се боксира за пето място на утре срещу Масуд Юсифзада от Азербайджан.