Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Григор Димитров си уреди мач с Рафа Надал
Автор: Екип Varna24.bg 07:55 / 28.10.2015Коментари (0)491
©
Григор Димитров ще се изправи срещу Рафаел Надал във втория кръг на турнира в Базел. Двубоят между двамата стана факт след солидния успех, който българинът постигна над Сергей Стаховски в първия кръг. Най-добрият ни тенисист надделя с 6:3, 6:4 за малко повече от час игра.

Григор спечели още първия сервис гейм на своя съперник и това му позволи спокойно да контролира развоя на мача. Подаването му работеше достатъчно добре, за да го държи далеч от неприятности. До края на първия сет Димитров пропусна още веднъж да вземе сервис гейма на украинеца, но така или иначе предимството му беше достатъчно, за да поведе с 6:3.

В откриващия гейм на втория сет българинът пропусна нови два шанса за брейк, след което двамата доминираха от линията за начален удар и не даваха много възможности на посрещащия. При 4:4 Григор показа класа и след няколко уинъра реализира решителния пробив, който беше затвърден с ас и победа за 1 час и 8 минути.

До този момент Димитров и Надал са се изправяли 6 пъти един срещу друг, като българинът ще търси своя първи успех в предстоящия сблъсък срещу испанеца.