Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Втори медал за Стела Енева в Доха
Автор: Екип Varna24.bg 11:36 / 28.10.2015Коментари (0)364
©
Добрите новини от Световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Доха (Катар) продължават с пълна сила. След като преди няколко дни спечели титлата в тласкането на гюле, вчера варненката Стела Енева се окичи с още един медал от планетарния форум за хора с увреждания.

Родената в морската столица атлетка спечели сребро в мятането на диск в клас F57 с постижение от 32,25 метра. Титлата извоюва представителката на Алжир Насима Саифи с 34,31 м, а трета се нареди ирландката Орла Бари с 29,82 м.

България имаше още една представителка във финала на диск в клас F57. Иванка Колева завърши девата с личен рекорд за сезона от 20,84 м.

В понеделник Мустафа Юсеинов стана световен шампион в хвърлянето на копие в клас F55, а преди няколко дни Даниела Тодорова се пребори за бронзово отличие в клас F55 в тласкането на гюле при дамите.