Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Григор почна ударно в Мелбърн, идва ред на кореец
Автор: Екип Varna24.bg 12:56 / 17.01.2017Коментари (0)1478
©
Григор Димитров започна с победа седмото си участие на Откритото първенство на Австралия по тенис. Българинът, който е поставен под номер 15 в основната схема, надделя над представителя на домакините Кристофър О'Конъл, който е 231-и в света, със 7:6(2), 6:3, 6:3.

Първият сет бе най-оспорван, като Григор лесно взимаше подаванията си, но така и не успя да направи пробив, въпреки че на няколко пъти бе близо до това.

В тайбрека си пролича класата на Димитров, който даде само две точки на съперника си.

Втората част започна отлично за нашия представител. Григор проби подаването на австралиеца още в първия гейм. След това сетът вървеше гейм за гейм до последния такъв, с който Димитров сложи точка на спора с нов пробив за 6:3.

В последния сет българинът поведе с 4:1 и до края не допусна изненада, взимайки частта с 6:3, а с това и мача.

Във втори кръг Григор Димитров, който през 2014 година игра четвъртфинал в Мелбърн, ще се изправи срещу 104-ия в ранглистата на ATP Хьон Чун от Република Корея, който победи Ренцо Оливо (Аржентина) с 6:2, 6:3, 6:2.