Спортните новини: Днес (0) | Вчера (7)
Безкомпромисен! Григор Димитров смачка Гофен и вече е на полуфинал!
Автор: Екип Varna24.bg 08:38 / 25.01.2017Коментари (7)870
©
Григор Димитров отново игра безкомпромисно в Откритото първенство на Австралия. Първата ни ракета смачка белгиеца Давид Гофен с 3:0 сета - 6:3, 6:3, 6:4, и вече е на полуфинал в Мелбърн!

Там негов съперник ще бъде победителят в мача между Рафаел Надал и Милош Раонич!

Гришо доминираше през цялото време на корт "Род Лейвър Арина" и затвори мача след 2 часа и 12 минути игра.

Той достига топ 4 на турнир от Големия шлем за втори път след 2014 г., когато игра полуфинал на "Уимбълдън".

Григор поведе набързо с 3:0 в първия сет, но белгиецът възстанови равенството. Българинът обаче стигна до нов пробив и взе частта с 6:3. В следващия сет първите три гейма бяха много интересни, като във всеки един от тях имаше пробив и първата ни ракета взе аванс от 2:1.

Григор продължи да доминира и в крайна сметка записа убедителното 6:2. Последният сет вървеше гейм за гейм преди Димитров да пробие подаването на Гофен за 4:3. При 5:4 за българина Гофен спаси два мачбола, но за повече нямаше сили и нашето момче надделя с 6:4, с което се класира за полуфиналите.

Така Димитров записа втора победа срещу Гофен в кариерата си на ниво ATP, а има и още три успеха на турнири от по-ниска категория.