Григор Димитров стартира с победа на Australian Open

08:08 / 14.01.2019
2298
Григор Димитров започна с победа участието си на Откритото първенство по тенис на Австралия. Димитров, поставен под №20 в основната схема, се наложи с 4:6, 6:3, 6:1, 6:4 над бившия №8 в света Янко Типсаревич (Сърбия) за 2 часа и 36 минути игра.

Това беше едва втора победа от шест двубоя за Димитров срещу този съперник. Във втория кръг българинът ще играе срещу Пабло Куевас, който се наложи над Душан Лайович – 6:4, 7:5, 6:1. В общия баланс срещу този съперник Димитров води с 2-1 победи, последната от които дойде през 2016 г. на турнира в Сидни. Единствената победа на родения в Аржентина тенисист пък е на клей – Истанбул 2015. Срещата между тях ще бъде в сряда.

Димитров приключи срещата с 18 аса и 8 двойни грешки на сметката си. Българинът загуби само веднъж подаването си – в края на първия сет, което му коства изоставане в резултата. Димитров наниза 42 печеливши удара, срещу 22 за Типсаревич, който не беше играл официален двубой повече от година.