Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Григор Димитров непоклатим в първия си мач на червено за годината
Автор: Стойчо Генов 17:34 / 13.04.2021Коментари (0)1138
©
Григор Димитров постигна двусетова победа в първия си двубой на червени кортове тази година. Най-добрият български тенисист победи Ян-Ленард Щруф от Германия с 6:3, 6:4 в първия кръг на Мастърс 1000 турнира на червени кортове в Монте Карло. Срещата продължи 1 час и 18 минути.

Така Димитров вече води в съперничеството си с Щруф с 3:2 победи.

Във втория кръг Григор Димитров ще играе срещу №54 в света Жереми Шарди. 34-годишният французин елиминира на старта Александър Бублик с 6:4, 0:6, 7:5.

Българинът започна лошо срещата с Щруф и изостана с 1:3. След това обаче той взе тотално инициативата и спечели следващите пет гейма, а с това и сета с 6:3.

Гришо проби първи във втория сет за 3:2, а след това спаси точка и за рибрейк и успя да затвърди - 4:2. Двамата тенисисти взеха следващите си сервис геймове, за да се стигне до 5:4 в полза на Димитров. При този резултат Григор сервира за мача и с гейм на 15 затвори срещата в своя полза.