След 30-дневна принудителна пауза Григор Димитров се завърна триумфално на корта
Автор: Стойчо Генов 20:21 / 30.06.2021Коментари (0)983
©
След 30-дневна принудителна пауза заради травма в кръста Григор Димитров се завърна с победа на корта. Точно месец след последния си мач 30-годишният хасковлия постигна обрат с 3:6, 6:3, 6:4, 6:4 срещу Фернандо Вердаско (Исп) и се класира за II кръг на "Уимбълдън".

За Григор това беше първи мач на трева след 2-годишна пауза и изобщо първи официален двубой след I кръг на "Ролан Гарос" на 30 май. Тогава Димитров имаше три мачбола срещу Маркос Хирон (САЩ), но беше принуден да се откаже в четвъртия сет при резултат 6:2, 6:4, 5:7, 0:3 заради остри болки в областта на кръста.

Днес в Лондон нямаше следа от болежките на нашия и той се справи с испанския ветеран за 2:22 ч. Това беше осма среща в съперничеството му с Вердаско и пета победа за Димитров. Във II кръг негов съперник ще бъде казахстанец - Михаил Кукушкин или Александър Бублик.

Срещу 37-годишния левичар от Испания поставеният под №18 българин имаше колебания на сервис и направи 8 аса и също толкова двойни грешки. Опонентът му пък постигна 13 директни точки от сервис и допусна 3 двойни грешки. Григор компенсира с по-добра успеваемост при възможностите за пробив, реализирайки 4 от 13 шанса, докато съперникът му материализира 2 от 10 брейкбола.