Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
НачалоФутболБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюСтатистики
Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Солиден прогрес за Григор Димитров, Кузманов с нов рекорд в ранглистата
Автор: Екип Varna24.bg 11:04 / 18.10.2021Коментари (0)565
© ЕПА/БГНЕС
Григор Димитров отбеляза солиден прогрес след великолепното си представяне на "Мастърс" турнира в Индиън Уелс. Българинът, който достигна до полуфиналите в Калифорния, скочи със седем местата в световната ранглиста и вече е под №21, само на крачка от завръщане в топ 20.

Както е известно, Димитров отказа турнира в Антверп заради дългия рейд в Индиън Уелс и натрупаната умора след тежките мачове отвъд Океана. 

Така следващото участие на най-добрия български тенисист ще бъде на турнира във Виена от категорията АТР 500. Надпреварата в астрийската столица ще се проведе от 25 до 31 октомври. Това ще бъде четвъртото участие на Григор Димитров във Виена. Той регистрира най-доброто си постижение през миналия сезон, когато победи Карен Хачанов и Стефанос Циципас по пътя към четвъртфиналите.

Пловдивчанинът Димитър Кузманов - Мико направи исторически дебют в топ 200 на световната ранглиста. Мико направи скок от 29 позиции и се изкачи до рекордното за него 187-о място, след като на 10 октомври спечели най-голямата титла в своята кариера. Той триумфира на турнира от сериите “Чаланджър" на АТР в Барселона след страхотна победа на финала над поставения под номер 1 в схемата на турнира Юго Гастон (Франция) с 6:3, 6:0. Успехът донесе на Кузманов 80 точки за ранглистата, с което той натрупа 367 в актива си и направи своя дебют сред най-добрите 200.

Българския мъжки тенис за първи път има едновременно двама свои представители сред първите 200 в световната ранглиста. 

Лидер в световната ранглиста остава Новак Джокович с 11 430 точки, следван от Даниил Медведев с 9630 и Циципас със 7995 точки. Няколко са промените в топ 10. Първата е рокадата между Рафаел Надал и Адрей Рубльов, като испанецът измести руснака от петото място. Роджър Федерер загуби две позиции и се смъкна на 11-о място, Каспер Рууд се изкачи от 10-о на 9-о, а Хуберт Хуркач записа дебют в десетката на най-добрите.

Още по темата: общо новини по темата: 76
29.12.2021
06.12.2021
06.12.2021
01.12.2021
29.11.2021
28.11.2021
предишна страница [ 1/13 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Актуални Четени Теми
Почина легенда в художествената гимнастика
Гонзо: България ще е на друго ниво след 2 години
Още един шампион по бадминтон за Варна
България с тежка загуба в Будапеща! Ще чакаме следващия цикъл
60-годишен юбилей отпразнува голямо име в българската борба
Класиране Резултати
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0888 53 26 24
novini@varna24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
Варненци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Varna24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Varna24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: