Гол в 92-ата минута върна радостта в Спартак (Варна)
Автор: Стойчо Генов 11:55 / 13.09.2021Коментари (0)1680
©
Спартак (Варна) победи Левски (Лом) с 2:1 в мач от деветия кръг на Втора лига, който се игра на стадион “Спартак" във Варна. Така "соколите" изскочиха на второ място във временното класиране с актив от 20 точки, две по-малко от лидера Хебър (Пазарджик).

Първият гол падна в 7-ата минута. Точен за гостите бе Даниел Пехливанов.

В 30-ата минута след удар на Архан Исуф от Спартак топката срещна гредата. В началото на второто полувреме Иван Колев пропусна да изравни резултата, след като вратарят на гостите Дамян Дамянов спаси удара му.

Капитанът на варненци Янчо Андреев върна надеждата в отбора си след гол в 71-ата минута за 1:1.

В добавеното време влезлият като резерва Николай Иванов върна радостта на стадион "Спартак" след победен  в 92-ата минута. Минута по-късно резултатът можеше да бъде увеличен, но малшанс спря капитана на "соколите" Янчо Андреев.

Наставникът на “соколите" Васил Петров започна двубоя със следния състав:

12. Славов (вратар), 13. Исуф, 83. Пенев, 19. Борисов, 2. Боев, 45. Начев, 17. Илиев, 10. Андреев (капитан на отбора), 9. Сабри, 5. Колев, 11. Митев.

Резерви: 1. Нисторов, 20. Иванов, 8. Георгиев, 7. Бабалиев, 6. Луго, 3. Ибрям. 23. Мирчев