Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
ЦСКА няма гол на "Тича" от 527 минути
Автор: Екип Varna24.bg 09:57 / 03.11.2013Коментари (0)1101
© Bulphoto
От пет години и половина насам продължава една от най-черните серии на ЦСКА в А група - тази без отбелязан гол на стадион "Тича". Червените удариха днешния си съперник Черно море във Варна за последно през април 2008 година с 2:0. Тогава те до голяма степен си осигуриха шампионската титла след два бързи гола на Ней в 9-ата и 13-ата минута. Оттогава насетне обаче ЦСКА не е вкарал попадение на 'Тича". Това прави общо 5 мача и 527 минути! Логично, червените не са печелили и мач в този период, като те са записали 3 нулеви равенства и две загуби с по 0:1.

Черната серия на армейците започна през пролетта на 2009 година. В решаващ сблъсък за титлата, водени от Любослав Пенев, те губят с 0:1. Преди двубоя Тодор Батков заявява, че ЦСКА едва ли не е уредил под масата трите точки, но събитията на терена ни най-малко не отговарят на думите му. Здравко Лазаров пък пропуска дузпа, пращайки топката над вратата.

През следващия сезон пак под ръководството на Пенев червените завъртат първото си 0:0 по време на своята серия, а малко по-късно Любо е уволнен. Милен Радуканов също не успява да постигне победа над Черно море във Варна, въпреки че има два опита. През 2010/11 тимът се намира в дълга серия без загуба, но моряците бият с 1:0 чрез гол на Дончо Атанасов. Следва ново нулево равенство през следващия сезон, след което гологлавият треньор е уволнен. През миналата година и Стойчо Младенов удари на камък в опита си да сломи Черно море и мачът отново завърши 0:0. Дали той все пак ще успее да разбие прокобата, предстои да научим днес. Именно под ръководството на Стойчо ЦСКА спечели последната си победа на "Тича" и последната си титла.