Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Черно море победи Етър във Варна
Автор: Екип Varna24.bg 19:52 / 30.11.2018Коментари (0)3879
©
Отборът на Черно море победи Етър с 1:0 в мач от 17-ия кръг на Първа професионална лига, игран на стадион “Тича" във Варна. Единственият гол в мача реализира Радослав Василев само минута след като се появи в игра.

12-ата минута Жоржиньо стреля с глава, но топката срещна тялото на бранител и излезе в корнер. В 25-ата Н`Донгала отправи опасен далечен удар, който се отбива от напречната греда. Само две минути по-късно отново той се опита да изненада вратаря на гостите, но Иванов улови. В добавеното продължение на първата част се получи разбъркване в наказателното поле на Етър, но нито един от играчите на варненци не успя да стреля към вратата.

През втората част отново “моряците" бяха по-активния тим на терена, като в 55-ата минута Н`Донгала стреля отляво, но топката мина над вратата. В 59-ата Иван Петков свали в движение топката към Боджадж, който не можа да реагира отблизо и Китанов улови. В 63-ата минута, само минута, след като влезе на терена, Радослав Василев откри резултата. Нападателят засече отблизо хубаво центриране на Минчев отляво и отбеляза за 1:0. В 73-ата минута Жоржиньо се озова на стрелкова позиция и нанесе удар от движение, но топката се отби в страничната гредата.

Така Черно море се завърна на 6-ата позиция в класирането с актив от 24 точки, а Етър остава на седмо място със същия точков актив.

Съставът на Черно море: Георги Китанов, Мирослав Енчев, Пламен Димов, Виктор Генев (82-Патрик Андраде), Илиас Хасани, Аристот Н`Донгала (90-Георги Божилов), Васил Панайотов (63-Радослав Василев), Георги Илиев, Петър Витанов, Мартин Минчев, Жоржиньо.