Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Много неприятно! Черно море отнесе 5 гола от Левски
Автор: Екип Varna24.bg 21:14 / 12.05.2019Коментари (0)2148
Черно море записа загуба при гостуването си на Левски в мач от 33-ия кръг на Първа професионална лига. “Моряците" отстъпиха с 1:5 на стадион “Георги Аспарухов". Единствения гол за варненци отбеляза Дани Кики в 87-ата минута.

Черно море първи стигна до голова ситуация в мача. В 13-ата минута Аристот Ндонгала засече с глава центриране отляво, но от близо стреля неточно. Само три минути по-късно домакините откриха резултата. Станислав Костов с глава засече центриране отдясно на Станислав Иванов и остави безпомощен Георги Китанов за 1:0. В 20-ата Левски стигна до втори гол. Паулиньо засече подаване на Илия Юруков отдясно в се разписа за 2:0. В 32-ата Давиде Мариани направи резултата класически за “сините" от границата на вратарското поле, след като преди това Станислав Иванов направи неуспешен опит да стреля към вратата.

В първата минута на втората част Станислав Костов получи пас от Паулиньо в наказателното поле, елиминира с едно докосване Георги Китанов, и прати топката в мрежата за 4:1. В 84-ата Станислав Иванов се разписа с глава след центриране отляво за 5:0. В 87-ата Дани Кики засдече с крак центриране на Мартин Минчев и оформи крайното 5:1 за Левски.

В следващия кръг Черно море приема тима на Ботев Пловдив. Мачът е следващата събота, 18 май, от 15:30 часа на стадион “Тича" във Варна.

Съставът на Черно море: Георги Китанов, Стефан Станчев, Пламен Димов, Виктор Генев, Мaртин Костадинов, Аристот Ндонгала (82-Родриго), Васил Панайотов, Дани Кики, Петър Витанов (74-Георги Илиев), Мартин Минчев, Жоржиньо (62-Радослав Василев).