Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Късен гол прекърши "моряците" срещу ЦСКА
Автор: Екип Varna24.bg 22:35 / 30.03.2019Коментари (0)1851
Черно море загуби от ЦСКА-София като гост в стартовия плейофен кръг на Първа професионална лига. Варненци отстъпиха минимално с 0:1 след гол на Али Соул от дузпа в 82-ата минута.

Домакините започнаха по-уверено двубоя на стадион Българска армия, но защитата на моряците действаше концентрирано. С няколко добри намеси се отличи и вратарят на Черно море Иван Дюлгеров. В средата на първото полувреме обаче гостите изравниха силите на терена.

В 19-ата минута дойде и най-интересната атака за варненци. Мартин Минчев навлезе добре в наказателното поле на ЦСКА-София отдясно и намери нахлуващия на другия фланг Фенуш, но ударът му беше спасен от вратаря на "червените“ Черниаускас.

В 38-ата минута Родриго бе изведен на добра позиция на границата на пеналта, но Нуно Томаш успя да предотврати опасността. До края на полувремето играчи на ЦСКА-София опитаха късмета си от поредица статични положения, но не успяха да застрашат сериозно вратата, пазена от Иван Дюлгеров.

През вторите 45 минути червените вдигнаха оборотите и наложиха игрово превъзходство. В 54-ата минута един от най-активните в състава на ЦСКА-София Рафаел Енрике временно загуби съзнание, след като се блъсна в коляното на Пламен Димов, но след намеса и на двата лекарски щаба продължи игра.

В 69-ата минута след негов изстрел топката се отби от гредата и не влезе във вратата на Иван Дюлгеров. В 82-ата минута домакините стигнаха до победата след гол на Али Соул от дузпа, отсъдена за нарушение на Пламен Димов срещу Рафаел Енрике.

Двубоят ще се запомни и с множеството жълти картони, които главният арбитър Стефан Апостолов вдигна на играчи от двата отбора. Официални предупреждения получиха Стефан Станчев, Мехди Фенуш, Родриго и Радослав Василев от Черно море и Стойчо Атанасов от ЦСКА – София.

След успеха армейците намалиха аванса на Лудогорец на върха на три точки. Черно море отстъпи петата си позиция и вече е шести с точка по-малко от Берое в актива си.