Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черно море смаза Септември в Елитната група до 19 години
Автор: Стойчо Генов 13:06 / 07.03.2022Коментари (0)1136
©
Отборът на Черно море постигна пореден успех в Елитната група до 19 години. “Моряците" на Мартин Христов победиха Септември София с класическото 3:0 в мач от 13-ия кръг на шампионата. Два гола за успеха отбеляза Тони Иванов, а един добави Николай Златев. През целия двубой варненци владееха инициативата и заслужено стигнаха до нови три точки. Гостуващият отбор беше с намалена група, като на резервната скамейка имаше само трима футболисти.

След нулево първо полувреме и куп пропуски пред вратата на гостите, варненци успяха да открият резултата в 50-ата минута. Тони Иванов вкара след рикошет. В 64-ата минута отново Тони Иванов засече с глава центриране и реализира за 2:0. Николай Златев оформи класиката в 70-ата минута.

С успеха “моряците" отново се изкаиха на върха в подреждането с актив от 30 точки, с две повече от втория ЦСКА, който обаче е с мач по-малко.

В следващия кръг Черно море гостува на Славия. Срещата е в събота, 12 март от 15 часа в София.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Петър Иванов, Павел Трюфев, Наско Янков, Берк Джевдет, Денислав Славов, Теодор Тотев, Николай Златев, Иван Томов, Тони Иванов, Марин Петков (Ангел Дочев, Симеон Николов, Мартин Илиев, Серги Кешкерян, Берк Бейхан, Жечко Йорданов, Николай Трифонов).