Спортните новини: Днес (0) | Вчера (7)
Славия пак препъна Левски
Автор: Екип Varna24.bg 21:06 / 12.10.2022Коментари (1)636
© Facebook
Славия победи като домакин Левски с 2:1 в отложен мач от 3-ия кръг на Първа лига. Галин Иванов и резервата Кемело Нгуена бяха точни за "белите“ на стадион "Александър Шаламанов“. Резервата Марин Петков отбеляза във втората минута на добавеното време за гостите.

В тима на Славия бяха направени три принудителни смени заради травми. Левски започна по-активно мача, като в 22-ата минута удар на Георги Миланов бе отпразен от отличния в този мач Светослав Вуцов.

В 29-ата минута Славия стигна до гол. Капитанът на тима Галин Иванов с техничен удар от границата на наказателното поле откри резултата в мача при първия точен удар за "белите“ в двубоя.

В 49-ата минута нов гол за Славия бе отменен заради засада. В 53-ата минута гол за Левски бе отменен заради засада на Ивелин Попов.

Така се стигна до 71-ата минута, когато при втория си точен удар в мача Славия вкара втори гол. Резервата Кемело Нгуена завърши точно контраатака на Славия, започнала от Галин Иванов и преминала през Добрев.

В 77-ата минута Вуцов отново блесна на вратата на Славия, спасявайки удар на Марин Петков.

Във втората минута на добавеното време на мача Марин Петков вкара гола за Левски, за крайното 2:1. За него това е четвърти гол от началото на сезона.

С осмия си успех от началото на сезона Славия изпревари Левски в класирането, като е на петото място с 24 точки. След третата си загуба за сезона Левски е шести, също с 24 точки, но и с мач по-малко от "белите“.