Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Спартак загуби с 1:5 от Литекс за Купата на България
Автор: Екип Varna24.bg 20:01 / 18.09.2013Коментари (0)1329
© pfclitex.com
Литекс се развихри в атака и разби Спартак Вн с 5-1 в първия мач от 1/16 финалите за Купата на България. Убедителната победа дойде след разнообразна и резултатна игра в нападение, където при повече концентрация можеше да се стигне и до двуцифрен разгром. С този резултат момчетата на Заги предрешиха крайния изход на сблъсъка и направиха реванша след месец протоколен.

С оглед на очевидната разлика в класите, ловчанлии имаха тотално превъзходство и двубоят се игра през цялото време в половината на варненци.Оранжевите отчаяха гостите още до почивката с 3 безответни гола, а през втората част оформиха крайното 5-1. С два гола и асистенция се отличи Петър Златинов, по един за победата добавиха Никола Колев, Александър Цветков и Миро Манолов

Наставникът Златомир Загорчич излезе със състав, в който личаха имената на доста футболисти, които досега записаха малко игрово време в шампионата. Атаката поведе Миро Манолов, подпомаган по крилата от завърналия се след травма Ванжер и младокът Кирил Десподов. В халфовата линия бе гласувано доверие на друг талант- Никола Колев, както и на опитния Петър Златинов.

Добра изява на Банков в 16-та минута предотврати ранното откриване на резултата. Стражът с мъка изби в корнер силен удар от 25 метра на Александър Цветков. От самото начало на мача се видя, че е въпрос на време да падне гол. Това стана в 28-та минута, когато Десподов центрира в пенала, Манолов укроти топката и я пусна към Златинов, а за халфа не бе проблем с плътен шут да се разпише за 1-0

Натискът на ловчанлии продължи и в 39-та минута Никола Колев направи 2-0. Той получи отличен пас в коридор от Златинов и хладнокръвно покачи. Веднага след попадението си обаче юношата бе заменен принудително с Джазула заради получена контузия. В 45-та минута сред голмайсторите се нареди и Александър Цветков, който вкара при добавка след удар на Десподов.

Веднага след почивката Петър Златинов оплете топката в мрежата с красив прехвърлящ удар от границата на наказателното поле за 4-0. Литекс не спря да атакува и продължи да застрашава вратата на гостите и в 60-та минута дойде ред и на нападателят Мирослав Манолов да покаже реализаторските си качества. Таранът бе изведен от Ванжер, преодоля вратаря и технично покачи.

Десетина минути след това Манолов за бързо можеше да вкара още два гола, но веднъж би покрай вратата, а после с глава нацели страничната греда. Оранжевите продължиха да нападат, но пропуснаха няколко положения чрез Десподов, Джазула и Ванжер. В 77-та минута гостите съумяха да намалят резултата чрез Ганчев, който бе оставен непокрит и отблизо бе точен за 5-1. Варненци имаха още един шанс, но стражът Евгени Александров майсторски се намеси.

Литекс - Спартак Вн 5 - 1
1 - 0 Петър Златинов (28)
2 - 0 Никола Колев (39)
3 - 0 Александър Цветков (45)
4 - 0 Петър Златинов (47)
5 - 0 Миро Манолов (60)
5 - 1 Ганчев (77)

Литекс: 30. Евгени Александров, 2. Кирил Динчев, 3. Антон Недялков (54- Грозев), 4. Васил Божиков, 18. Илия Миланов, 21. Александър Цветков (72-Славчев), 88. Никола Колев (44-Джазула) , 24. Петър Златинов, 7. Ванжер да Силва, 11. Мирослав Манолов, 99. Кирил Десподов

Спартак Вн: 1. Банков, 4. Желязков, 5. К.Иванов, 7. Пасков (49- Смирнов), 8. Коруджиев (86-Арнаудов), 13. Ст.Иванов, 14. Николов (60-Ганчев), 16. Кямил, 21. Митев, 22. Беадиров, 28. Дамянов