Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
СК връща Таско Тасков от първия пролетен кръг
Автор: Екип Varna24.bg 10:37 / 29.01.2016Коментари (1)891
© Plovdiv24.bg
Спирането на правата на съдията Таско Тасков и на тъчрефера Николай Стайков за неопределено време се оказа твърде кратко. Само след месец те ще бъдат реабилитирани, разбра "Тема Спорт".

Грешниците от четвъртфинала за Купата на България Литекс - Левски (3:0) ще бъдат върнати от Съдийската комисия в нарядите още от първия пролетен кръг. Както е известно, тогава те не зачетоха чист гол за Левски на Владимир Гаджев при 0:0, като спряха положението с несъществуваща засада, а после Тасков не даде очевидна дузпа за нарушение на Максимилиан Карнер от Левски срещу нападателя на Литекс Данило Асприя. Наскоро Стайков се е извинил на феновете на сините в среща с тартори на агитката.

Интересното е, че това е втори подобен случай с Таско. В края на ноември 2012 година правата му пак бяха спрени за неопределено време след двубоя Ботев Пловдив -Лудогорец (0:1). Тогава той тотално опорочи двубоя, като не даде кристална дузпа за канарчетата и отмени абсолютно редовен гол на Иван Цветков. При резултат 0:0 франк Гуела от разградчани игра нескопосано с топката в наказателното поле и тя се удари в ръката му, но реферът подмина ситуацията. След това при резултат 1:0 за Лудогорец Цветков отбеляза гол с глава, но страничният съдия Цветан Трифонов вдигна флага за засада, въпреки че футболистът бе на повече от метър зад защитата.

И след тези изцепки Таско бе извън строя за кратко и бе реабилитиран за пролетния дял е, че някой има полза арбитърът от София да е в нарядите след толкова много големи гафове. Свирката на същия скандален рефер до голяма степен предопредели и шампиона през 2012 година. Тогава Таско закла ЦСКА при гостуването му в Перник, като се направи, че не вижда дузпа за армейците и червен картон за вратаря на домакините Чворович. Ситуацията се разигра в средата на първото полувреме при резултат 0:0. През втората част Миньор вкара два гола и спечели мача. Загубата на ЦСКА в Перник даде възможност на Лудогорец да се върне в борбата за титлата и да я спечели чрез директен мач в последния кръг.

Все още СК не е решила дали да пусне грешника първо в Б група, или направо да му даде наряд за елита.