Произведението на изкуството- банан, залепен с тиксо за стената, беше продадено на търг за 6,2 милиона долара на 20 ноември на предприемача Джъстин Сун - основател на платформата за криптовалути "Трон",съобщи "Ройтерс'".
"Това не е просто произведение на изкуството. Той представлява културен феномен, който свързва световете на изкуството, мемовете и общността на криптовалутите. Вярвам, че това произведение ще вдъхнови повече размисъл и дискусия в бъдеще и ще стане част от историята.“, каза основателят на "Трон" в изявление до Sotheby's.
Художникът Маурицио Кателан е известен и с други смели произведения като златна тоалетна и скулптура на папата, повален от метеорит.
Анонимен
на 21.11.2024 г.
Със сигурност, простотията е типично качество за твърде много ,,хора".
Анонимен
на 21.11.2024 г.
ДОКАТО ИМА БЪЛЪЦИ ЩЕ ИМА И ТАРИКАТИ.
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.