Спортните новини: Днес (2) | Вчера (1)
Григор Димитров отстъпи на Гофен, мачът на двойки решава класирането ни на четвъртфинал
Автор: Стойчо Генов 13:15 / 07.01.2020Коментари (0)1033
©
Григор Димитров поведе със сет, но отстъпи с 6:4, 2:6, 2:6 от Давид Гофен за точно 150 минути игра. По този начин резултатът в срещата между България и Белгия е 1:1 победи в новия тенис турнир на нациите ATP Cup в Австралия. Така срещата по двойки ще реши изхода на групата.

По-рано днес Димитър Кузманов постигна впечатляваща победа с 6:0, 6:3 над Стив Дарси за 76 минути игра.

Димитров започна силно мача и поведе с 3:0. Гофен получи два шанса да пробие Григор в петия гейм. Първият го изпусна, пращайки топката в мрежата, но при втория си опит белгиецът проби. Димитров веднага върна пробива и поведе с 4:2. В седмия гейм Гофен поведе с 40:15. Димитров отрази първата точка за пробив, но след това двойна грешка даде гейма на белгиеца. Гофен получи нов шанс за пробив и при 4:4. Отличен сервис на Григор парира тази възможност и той успя да поведе с 5:4. Димитров успя от втората си възможност да направи нов пробив в гейм номер 10 и затвори сета с 6:4.

Втората част започна с преднина от 3:0 за Гофен и два пробива. Капитанът ни все пак успя да намали изоставането - 3:1. Димитров обаче допусна нов брейк, а първата ракета на Белгия го затвърди и поведе с 5:1. При 5:2 Гофен затвори сета на собствено подаване.

Третата част отново започна лошо за Григор. Той допусна пробив в третия гейм за 1:2. Димитров изпусна две възможности за рибрейк при 2:3. Още в следващия гейм Гофен постигна нов пробив и поведе с 5:2. На собствено подаване Гофен затвори мача с гейм на нула.