Макрон, който свика общи избори във Франция, след като партията му претърпя поражение на европейските избори миналата седмица, заяви, че съжалява, че думата "аборт" не се появи в окончателната декларация.
"Няма причина да разпалваме полемика по въпроси, по които сме се разбрали отдавна. И мисля, че е дълбоко погрешно, в трудни времена като тези, да се използва ценен форум, като срещата на Г-7, за предизборни кампании", е заявила Мелони.
Мелони е п
![]() |
Италианската медия посочва, че напрежението между двамата е спаднало по-късно в четвъртък (13 юни), когато Макрон е целунал ръка на Мелони на вечерята на лидерите на Г-7.
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.