Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Спартак (Варна) допусна четвърта загуба в елита
Автор: Екип Varna24.bg 22:21 / 05.08.2022Коментари (0)918
© startphoto.bg
Спартак (Варна) допусна четвърта загуба във футболното първенство, след като отстъпи пред собствена публика на Хебър (Пазарджик) с 0:1. Домакините пропуснаха дузпа в 69-та минута. Загубата е четвърта за варненския тим, който има и едно равенство. Успехът пък е втори за Хебър, като пазарджишкият тим има и три поражения.

Първата сериозна ситуация в срещата бе за домакините. Още в 6-ата минута Божидар Васев стреля много опасно по диагонал отляво, но топката премина над вратата. В 11-aта минута Клаудио Бонани можеше да изведе гостите напред в резултата, но топката се отби в гредата. В 28-та минута Емануил Манев стреля опасно от дистанция, но вратарят на домакините Християн Христов успя да избие. В 42-та минута Георги Бабалиев можеше да открие резултата, но топката премина над вратата на Хебър. В 44-та минута домакините имаха нова възможност, но Мартин Тошев стреля с глава над вратата на гостите.

В 48-та минута"соколите" отново имаха възможност да открият резултата. Влезлият като смяна на полувремето Ивайло Климентов стреля, но вратарят Петър Дебърлиев успя да избие топката в корнер. В 49-та минута гостите откриха резултата. Тодор Чаворски центрира в наказателното поле, а непокрития Октай Хамдиев с глава вкара за 1:0. В 60-та минута на два пъти домакините имаха възможност да вкарат гол. Първо Божидар Васев стреля слабо, а секунди по-късно Руслан Черненко шутира опасно, но топката се отби в напречната греда.

В 68-та минута съдията отсъди дузпа за домакините за игра с ръка на Рафаел Секейра в наказателното поле на Хебър. Опитният Мартин Тошев стреля от бялата точка, но топката се отби в напречната греда.

Стартови състави:

Спартак (Варна): 67. Христов, 3. Ибрям, 19. Борисов, 11. Митев, 51. Будинов, 17. Илиев, 10. Андреев, 30. Васев, 9. Мехмед. 90. Тошев, 7. Бабалиев

Хебър: 1. Дебърлиев. 11. Тонев, 5. Михайлов, 10. Крумов, 38. Бухал, 25. Секейра, 12. Манев, 23. Бонани, 30. Кнежевич, 77. Хамдиев, 99. Чаворски