Спартак (Варна) взе точка при гостуването си на Хебър
Автор: Екип Varna24.bg 17:11 / 20.02.2023Коментари (0)1695
©
Хебър и Спартак Варна завършиха наравно 0:0 в последния мач от 20-я кръг на Първа лига. Пазарджиклии завършиха двубоя с 10 души, след като Ивайло Михайлов получи червен картон в 74-та минута.

И преди червения картон, и след него спартаклии държаха топката, имаха инициатива, но не стигнаха до гол. За първи път след завръщането си в Първа лига oтборът от Пазарджик прие противника си на своя стадион "Георги Бенковски". До момента хебърци играха домакинствата си на стадион "Васил Левски" в София, а днес се показаха в елитен мач пред съгражданите си за първи път от 22 години.

Старши треньорът на домакините Владимир Манчев направи промяна минути преди първия съдийски сигнал, тъй като вратарят Звонимир Микулич получи разтежение на бедрото на загрявката. До 10-та минута гостите създадоха напрежение с две атаки, в които бе замесен Виктор Митев, но до удар към Петър Дебърлиев не се стигна. Последваха пробив на Родни Антуи и опит за удар на Ромееш Ивей, но отново без резултат.

В последната минута на първата част домакините бяха близо до откриване на резултата. Октай Хамдиев проби по дясното крило и от аутлинията, паднал върна кълбото към точката за изпълнение на дузпа. Там я посрещна Венсан Марсел, който стреля, но вратарят Кристиано Фигейредо внимаваше и спаси. При последвалото разбъркване Бен Карамоко предотврати опасността.

Гостите продължиха да владеят повече топката, но както и преди почивката, не успяваха да стигнат до удар. В началните 15 минути изпълниха 4 поредни ъглови удара, в които създадоха напрежение, но не стигнаха до решаващ изстрел.

Домакините останаха с 10 човека, след като Ивайло Михайлов си извади втори жълт картон за поваляне на Руменов. Веднага след това спартаклии създадоха добра възможност, като Лерой Микелс влезе в наказателното поле и стреля, но Дебърлиев улови.

Спартак Варна продължи да търси гол, но футболистите трудно стигаха до удар. В 91-та минута Лерой Микелс проби от ляво към наказателното поле, стреля, но топката мина край гредата. В последната минута Александър Цветков получи отбита топка на дъгата, стреля, но я изпрати край страничната греда.

Това бе първа среща от първенството на стадион “Георги Бенковски" в Пазарджик. Хебър остава предпоследен с 13 точки, а Спартак е последен с 9 точки.