Спортните новини: Днес (2) | Вчера (7)
VAR и греда попречиха на Спартак (Варна) да вземе нещо срещу Локо (Пд)
Автор: Стойчо Генов 18:15 / 10.10.2022Коментари (14)810
©
Спартак (Варна) загуби от Локомотив (Пловдив) с 0:2 в двубой от 13-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион “Спартак" в морската ни столица.

Бирсент Карагарен (73, 90+4) се разписа за пловдивчани.

По този начин възпитаниците на Александър Томаш имат вече актив от 25 точки, който ги прати на трето място във временното класиране. "Соколите" останаха последни с 5 точки.

Още в 14-ата секунда на мача Ивей Натаниел падна в наказателното поле на гостите след контакт с Райън Бидунга и дори поиска лекарска помощ. Ситуацията бе разгледана от VAR и реферът Ивелин Занев не отсъди дузпа.

Само 3 минути по-късно Димитър Илиев премина покрай двама бранители на Спартак и от 7-8 метра шутира с левия крак, но ударът му излезе в корнер след рикошет в тялото на друг футболист на домакините.

В 27-ата минута вратарят Дичевски отрази удар в близкия ъгъл на Райън Бидунга.

В 30-ата минута дойде най-спорната ситуация. След балонно центриране в наказателното поле на Локомотив Денис Баланюк изпревари Райън Бидунга и прехвърли с глава излезлия напред вратар Динко Хоркаш. След повече от 3 минути разглеждане в крайна сметка това попадение бе отменено заради засада.

В самия край на първата част капитанът на черно-белите Димитър Илиев направи втори огромен пропуск. Той бе оставен напълно непокрит пред малкия пеналт след едно центриране и отправи бомбен шут от 3-4 метра, но твърде неточно.

Локомотив успя да открие резултата в 73-ата минута. Влезлият на смяна Петър Витанов овладя една топка и пусна пас към Бирсент Карагарен на дъгата пред наказателното поле. Той си намери позиция за стрелба и шутира с десния крак, изненадвайки вратаря Иван Дичевски за 0:1.

Три минути преди края варненци пропуснаха идеална възможност да изравнят. След центриране от фланга току-що влезлият Янко Андреев засече с глава. Динко Хоркаш изби с една ръка, след което топката срещна напречната греда.

Секунди преди края при контраатака на гостите Бирсент Карагарен отне топката от Ивайло Климентов и я насочи към опразнената мрежа за 0:2.

Спартак (Вн): Иван Дичевски, Мехмед Сабри (87- Янчо Андреев), Емануел Моура, Пламен Димов, Проспер Менди, Ивайло Климентов, Виктор Митев, Божидар Васев, Здравко Димитров, Ивей Натаниел, Денис Баланюк.

Локо (Пд): Динко Хоркаш, Матеус, Райън Бидунга, Мартин Паскалев (87- Луан), Йосип ТомашевичПиер Зебли (64- Петър Витанов), Джовани (82- Александър Василев), Бабакар Дион (64- Ивайло Димитров), Бирсент КарагаренДимитър Илиев, Преслав Боруков (87- Георги Каракашев).