Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Григор Димитров обърна Фучович и продължава напред на Australian Open
Автор: Георги Куситасев 08:20 / 16.01.2024Коментари (0)351
© Facebook: Tennis TV
Григор Димитров обърна от 0:1 на 3:1 сета унгареца Мартон Фучович в среща от първия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис при мъжете (Australian Open).

Резултатът в отделните части е 4:6, 6:3, 7:6(1), 6:2. Битката продължи 3 часа и 30 минути.

Това беше 6-и успех през този сезон от 6 мача за най-добрия ни тенисист!

Българинът, който е номер 13 в света, загуби първата част с 4:6, след което спечели втората след 6:3.

В третата Димитров взе тайбрека след 7:1 точки, пропилявайки 5 шанса за пробив преди това в сета.

В четвъртата част Фучович започна с шанс да спечели подаването на бившия номер 3 в света още в откриващия гейм, но българинът взе подаването си, а малко по-късно първата ни ракета направи пробив. При него останаха съмнения за травма в десния крак на унгареца.

Димитров и Фучович имаха 3 срещи помежду си преди този двубой. Те са се провели на американска земя. Българинът губи с 2:1 сета на "Мастърс 1000" в Синсинати през 2020-а, както и в трети кръг на Откритото първенство на САЩ за същата година с 2:3, но година по-късно печели с 2:1 сета в надпреварата в Сан Диего.

Във втори кръг Димитров ще играе с победителя от срещата между Себастиан Офнер от Австрия и вечната надежда на домакините - Танаси Кокинакис.