Григор Димитров с успешен старт на сезона на клей
Автор: Екип Varna24.bg 16:02 / 08.04.2024Коментари (0)894
© facebook.com
Григор Димитров не допусна сензация и стартира сезона на клей с двусетов успех.

В първия си вам от индивидуалната надпревара на "Мастърс“-а в Монте Карло 32-годишният български тенисист, който е №9 в световната ранглиста, елиминира представителя на домакините от Монако Валентин Вашро със 7:5, 6:2. Мачът продължи точно час и половина игра.

138-ия в света Вашаро опита да се опъне на българина и до голяма степен успя да го направи в първия сет.

Монегаскът стартира сензационно, като реализира пробив още в първия гейм на мача и макар Димитров да го върна веднага, Вашро запази високото ниво в играта си.

В десетия гейм той отрази сетбол на свой сервис, но все пак при следващата възможност за пробив за Димитров, която бе в 12-ия гейм, българинът успя да реализира такъв, а с това и да спечели откриващия сет.

Във втория българинът пое контрола от самото начало и не допусна изненада. Димитров проби в средата на сета за 3:1, а в края на мача реализира и още един пробив.

Във втория кръг Григор Димитров ще срещне победителя от срещата между сърбина Миомир Кецманович и италианеца Матео Беретини, която е насрочена за 9 април (вторник).

За класирането си за втория кръг в Монте Карло българинът ще добави 50 точки за световната ранглиста и 39 667 евро от наградния фонд, който възлиза на общо малко над 5,9 милиона евро.

Българинът няма да защитава много точки от този турнир, след като преди година той приключи участието си във втория кръг.