Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис при мъжете - US Open.
Първата ни ракета и номер 9 в света победи 6-ия в света Андрей Рубльов от Русия с 6:3, 7:6(3), 1:6, 3:6, 6:3 в битка от осминафиналната фаза на надпреварата.
Двубоят се игра на най-голямата тенис арена в света - "Артър Аш". Сред публиката бяха легендата и носителка на 23 титли от турнири от Големия шлем при жените - Серина Уилямс, която е добра приятелка на Григор Димитров, и певицата Алиша Кийс.
Успехът на Димитров над Рубльов бе четвърти в официални двубои като двамата вече са с равен баланс - по 4 успеха в директни срещи.
Те са и едни от най-близките приятели в Тура.
Съдия в днешния 5-сетов трилър бе легендарният Карлос Бернардес, който съдийства последния си турнир преди да се оттегли.
За място на полуфинал Григор Димитров очаква спечелилия измежду детронатора на Новак Джокович - Алексей Попирин и 20-ия в схемата Франсис Тиафо от САЩ.

ЗАРЕЖДАНЕ...
Коментарите са на публикуващите ги. Blagoevgrad24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.