Локо Пд си го върна на Черно море в новосформираната група до 21 години
Автор: Екип Varna24.bg 09:52 / 25.08.2014Коментари (2)1030
© Varna24.bg
Айкут Янъков носи успеха на "смърфовете" срещу Черно море
Младежкият отбор на Локомотив Пловдив постигна втората си победа от началото на сезона в новосформираната група до 21 години. Черно-белите излъгаха Черно море с 1:0 на централния терен на Лаута в двубой от 6-ия кръг.

Единственият гол падна в 85-ата минута и бе дело на Айкут Янъков. Халфът шутира от около 25 метра, при което топката тупна коварно пред вратаря на варненци и мина покрай него в мрежата.

Победата можеше и да е по-изразителна, ако смърфовете не бяха пропуснали дузпа. В 79-ата минута Айкут Янъков проби в наказателното поле, където беше съборен от защитник на Черно море и съдията посочи бялата точка. Потърпевшият шутира в десния ъгъл, но вратарят на варненци спаси.

Мачът бе спрян за около 15-ина минути през второто полувреме заради бурята над Пловдив.