Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Спартак с тежка загуба от Левски за Купата
Автор: Екип Varna24.bg 18:07 / 23.09.2014Коментари (0)1208
Точно 20 години след най-знаменития успех в историята на Левски - 7:1 над вечния съперник ЦСКА, "сините" записаха друга крупна победа със същия резултат. Столичани спечелиха срещу Спартак във Варна в мач от 1/16-финалите от турнира за Купата на България.

Треньорът на Левски Георги Иванов даде почивка на почти всичките си основни футболисти и пусна сред титулярите четирима юноши - Мики Орачев, Галин Ташев, Божидар Краев и Радослав Цонев. През второто полувреме на терена се появи още един футболист на "синята" школа - Владислав Мисяк.

Именно младоците на Левски бяха в основата на успеха. Те забиха цели пет гола - Краев записа хеттрик, точни бяха още Р. Цонев и резервата Мисяк.

Другите две попадения бяха дело на капитана Мирослав Иванов и друга резерва - Валери Домовчийски.

В третата минута на добавеното време за домакините, а и за историческото съвпадение, се разписа Диян Стоянов.

Спартак (Вн) - Левски 1:7

0:1 Мирослав Иванов (8)
0:2 Радослав Цонев (24)
0:3 Божидар Краев (40)
0:4 Божидар Краев (53)
0:5 Владислав Мисяк (73)
0:6 Валери Домовчийски (76)
0:7 Божидар Краев (89)
1:7 Диян Стоянов (90+3)

Спартак: Димитров, Донев, Тодоров, Илиев, Маринчев, Чипев, Яначков (46 Димитров), Събков (69 Орлинов), Радулович, Стефанов, Иванов (46 Стоянов).

Левски: Наумовски, Орачев, Димов, Ташев, Велев, Прохазка (58 Крумов), Краев, Иванов (67 Мисяк), Огнянов, Р. Цонев, Аниете (58-Домовчийски).