Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Черно море изхвърли Славия от Купата
Автор: Екип Varna24.bg 15:33 / 03.12.2014Коментари (0)1467
© Bulphoto
Черно море завърши наравно 2:2 като гост на Славия в среща реванш от 1/8-финалите на турнира за Купата на България и продължава напред с общ резултат 4:2. В първата среща във Варна "моряците" биха с 2:0.

Мачът в София се игра пред погледа на сочения за главен фаворит за поста национален селекционер на България Ивайло Петев. На трибуните беше и наставникът на Литекс Красимир Балъков.

Двубоят обаче не започна с очаквания домакински натиск, а гостите дори успяха да поведат в 33-ата мин. чрез Мирослав Манолов. Негов шут се удари в крака на Димитър Везалов и изненада вратаря Георги Петков. Попадението накара нервите на президента на "белите" Венцеслав Стефанов да кипнат. Босът напусна стадиона на мига.

До почивката паднаха още два гола. Първо Жереми Манзоро успя да изравни (42), но две минути по-късно Живко Петков върна аванса на варненци.

Равенството бе фиксирано в 72-ата мин. от Карлос Фонсека. То обаче не бе достатъчно на Славия да продължи - напред за четвъртфиналите се класира Черно море.

Славия - Черно море 2:2 (общо резултат 2:4)
0:1 Мирослав Манолов 33
1:1 Джереми Манзоро 42
1:2 Живко Петков 44
2:2 Карлос Фонсека 72

Славия: Георги Петков, Кире Ристевски, Димитър Везалов, Диего Фераресо, Касаи Кристиан, Душан Савич (69 Емил Стоев), Станислав Генчев, Мичел Бургзорг (58 Владимир Семерджиев), Карлос Фонсека, Джереми Манзоро, Радослав Василев.

Черно море: Илко Пиргов, Михаил Венков (58 Иван Коконов), Димо Атанасов, Живко Атанасов, Стефан Станчев (68 Слави Сталев), Стенио (46 Александър Йовчев), Тодор Паланков, Бекир Расим, Матиа Курьор, Живко Петков, Мирослав Манолов.