Спартак загуби от Арарат на "Албена къп"
Автор: Екип Varna24.bg 17:17 / 05.02.2014Коментари (0)1340
© Gong.bg
В първия ден от турнира "Албена къп" Спартак (Варна) загуби с 0:1 от арменския Арарат (Ереван), а Калиакра и Раковски направиха 2:2. Калиакра откри резултата в срещата още в 5-та минута. След пробив по десния фланг Александър Василев центрира топката, която попадна у Християн Кожухаров, който от десетина метра реализира за 1:0. Раковски изравни в 11-та минута след спорно попадение.

След разбъркване в наказателното поле на Калиакра Иван Гендов стреля, вратарят Мирослав Марков успя да парира удара, но според съдията топката бе преминала голлинията и Раковски изравни. В 32-та минута отново Калиакра успя да поведе в резултата. Джунейт Яшар изведе отлично зад защитата на Раковски Александър Василев, който си пое топката и с удар от малък ъгъл вкара за 2:1.

В 40-та минута след отличен пас на Цветан Павлов Венцислав Гюзелев изравни за 2:2 с точен удар от 12 метра. През второто полувреме головите положения почти липсваха. В 70-та минута Християн Кожухаров открадна топката след грешка на вратаря на Раковски подаде към Георги Кичуков, който на празна врата стреля в аут. В 73-та минута футболистите на Калиакра пропуснаха още две чисти положения.

При първото вратарят спаси страхотен удар на Пламен Кожухаров, а при последвалия корнер топката мина на сантиметри в аут след удар на Георги Христов с глава. В 82-та минута вратарят на Калиакра спаси страхотен шут от пряк свободен удар на Николай Павлов. В другият мач, игран по същото време Спартак и Арарат /Ереван/ завършиха 0:1. Българският отбор бе по-добър през пълвата част и пропусна няколко положения, като на два пъти гредите спасиха гостите след удари на Кемил Джахат и Николай Ботев.

През първото полувреме най-чистото положение за Арарат бе в последната 45-та минута когато Александър Ракич бе намерен сам срещу вратаря на Спартак, но стреля много неточно. Победният гол за арменците падна в 83-та минута, а негов автор стана Арсен Балабекян. Следващите срещи от турнира са на 7 февруари /петък/. От 14.00 часа на "Албена 3" играят Калиакра и Арарат. В 14.30 на "Албена 1" ще се играе мачът между Раковски и Спартак.