14-годишна вкарва за Спартак, рефер поряза варненки
Автор: Екип Varna24.bg 12:49 / 13.05.2014Коментари (0)1061
©
Женският футболен отбор на Спартак загуби с 2:3 гостуването си на борещия се за титлата Ел Пи Суперспорт от София. Варненки направиха много силен мач, но реферът Светослав Джевизов ги поряза в последната минута.

Домакините поведоха в 35-ата мин, а в 55-ата Моника Михалева изравни, след като бе изведена сама срещу вратаря от играещата треньорка Елена Пеева. Ел Пи отново поведе в 60-ата мин след грешка на Спартак. В 75-ата обаче нов пас на Елена Пеева намери перфектно 14-годишната млада надежда на варненския женски футбол Мариела Нелкова и тя вкара за 2:2. Двубоят вървеше към закономерно равенство, когато след изтичането на продължението реферът не отсъди стопроцентов фаул в полза на варненки и при тази ситуация Ел Пи вкара за 3:2.

"Представихме се много силно в този мач, въпреки че съперникът ни е много силен. Видя се, че имаме талантливи състезателки, че имаме колектив. За съжаление съдията ни поряза много сериозно. Дори след края на мача треньорът на Ел Пи дойде и ни каза, че дори сме заслужавали да победим", коментира пред "Народно дело" Елена Пеева, чийто тим най-вероятно ще завърши на четвъртото място, въпреки че на практика не разполага с никакви финанси и се оправя много трудно.