Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Спартак взе първа победа
Автор: Екип Varna24.bg 11:08 / 10.11.2014Коментари (0)1132
©
Отборът на Спартак 1918 взе първа победа в "Б" група. Подопечните на Иван Маринов-Маслара надиграха Раковски с 2:1 на своя стадион, но продължават да са последни в класирането с 3 точки, вече на 10 от спасителното 14-о място.

В 15-ата мин Пламен Иванов падна в пеналта след контакт със съперник, но съдията прецени, че няма основание да свири дузпа. Пет минути по-късно Красимир Илиев пропусна да открие, след като от 5 метра не улучи вратата.

По-добрата игра на домакините обаче даде резултат в 25-ата мин. Тогава Пламен Иванов шутира с десния крак по диагонала, топката отскочи от страничната греда и влетя в мрежата - 1:0.

В 49-ата мин след хубава атака Красимир Илиев центрира успоредно на голлинията и Радулович насочи кълбото зад голлинията - 2:0. Малко след това страхотен шут на Чипев бе избит от вратаря на гостите в корнер.

В 71-вата мин гостите намалиха. Вратарят на домакините Филип Димитров изтърва топката след удар и Петър Атанасов я насочи в празната врата - 1:2. Две минути по-късно параболичен шут на Чипев бе избит от вратаря Грабчев, който малко по-рано смени контузения Акалски.

До края спартаклии успяха да запазят преднината си, като последните минути се играха в гъста мъгла.