Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Черно море си върна третото място след бой над Монтана
Автор: Пламена Николова 14:50 / 26.11.2016Коментари (0)2196
© Varna24.bg
Черно море удари Монтана с 2:0 като гост в мач от 15-ия кръг на Първа лига, който се игра на градския стадион в Ловеч. Бакари (25) и Тодор Паланков (69) се разписаха за варненци.

По този начин възпитаниците на Георги Иванов изскочиха на трето място във временното класиране и имат вече в актива си 27 точки. Това бе победа №8 за "моряците" от началото на сезона.

Още в 6-ата минута Бакари напредна опита да излъже Христо Иванов, който го изпревари и улови топката в краката му.

В 24-ата минута капитанът Георги Илиев изпълни чудесно пряк свободен удар, но след рикошет топката излезе в корнер.

Минута по-късно резултатът бе открит след ужасяваща грешка на вратаря на домакините Христо Иванов. Стражът изпусна топката пред погледа на Бакари и за нападателят не бе проблем да я прати в опразнената мрежа за 0:1.

В 31-ата минута Иван Коконов стреля фалцово, но топката мина встрани от вратата в аут.

В 69-ата минута Черно море уби интригата с прекрасен гол на Тодор Паланков. Атаката тръгна отляво чрез Бакари, чийто центриране бе пресечено от защитник на Монтана. Топката обаче попадна право на крака на Тодор Паланков, който с бомбен шут с външен фалц я прати в мрежата.

Това бе първи гол на Тодор Паланков в елита след 2-годишна "суша", припомня Varna24.bg.

Черно море игра в състав:

Пржемисъл Коварж, Михаил Венков, Траян Траянов, Стефан Станчев, Ондрей Сукуп, Александър Цветков (88- 8. Ян Малик), Тодор Паланков, Георги Илиев (78- 3. Даниел Георгиев), Иван Коконов, Уго Секо, Бакари (71- 29. Марек Кузма).